Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Kontener samowyładowczy 0,5m3, grubość blachy 5-6mm, malowany

Kontener samowyładowczy 0,5m3, grubość blachy 3mm, malowany
  • Kontener samowyładowczy 0,5m3, grubość blachy 3mm, malowany
  • Kontener samowyładowczy 0,5m3, grubość blachy 3mm, malowany
  • Kontener samowyładowczy 0,5m3, grubość blachy 3mm, malowany
  • Kontener samowyładowczy 0,5m3, grubość blachy 3mm, malowany

Pojemnik samowyładowczy 0,5m3 do wózka widłowego

Wymiary: Pojemność: 0,5m3, Szerokość (A): 860mm, Długość (B): 1300mm, Wysokość (C): 760mm

Koleba wykonana z blachy grubości 5mm wzmacnianej na obrzeżach, spód z blachy 6mm
Kolorystyka wg palety kolorów RAL (Przy zamówieniu proszę podać kolor kontenera)

Transport - 180 zł netto/szt

 

CSWiM

Filmiki ukazujące działanie kontenera – koleby

https://youtu.be/EPQ2l-9qqG0

https://youtu.be/l4t4-t9HZFs

Opis

Standardowe pojemniki samowyładowcze znajdują zastosowanie przede wszystkim w transporcie sypkich materiałów (żwir, piasek), a także odpadów przemysłowych (wióry, zrzyny, złom i tworzywa sztuczne).

Kontener samowyładowczy składa się z pojemnika, którego spód zawiera płozy na kształt kołyski, płozy osadzone są na podstawie, która jednocześnie też spełnia funkcje szyn, po których poruszają się kołyski. Taka konstrukcja pozwala uniknąć wychylania się, lub spadania na boki pojemnika z podstawy.

 Pojemniki samowyładowcze spody

Ponadto podstawa posiada specjalne otwory wykonane w sposób który pozwala na transport widlakiem, lub wózkiem paletowym.  Spodnia część kontenera wykonana jest w wzmocnionej blachy, gdyż to właśnie na tej części koleby opiera się cały łączny ciężar pojemnika i ładunku.

 Pojemniki samowyładowcze do wózka widłowego

Kontenery wyposażone są w specjalnie wzmocnienia zaczepów oraz ścianki, na którą przypadają największe naprężenia (tylna ścianka kontenera zawiera zatrzask, na którym opiera się ciężar całej zawartości kontenera przed zwolnieniem zapadki blokady, dlatego tez ścianka ta, narażona jest na największe uszkodzenia podczas eksploatacji).

 Zatrzask pojemnika samowyładowczegoZatrzask pojemnika samowyładowczego 2

Blacha z której są one wykonane wzmacniana jest na obrzeżach.

 Wzmacniane brzegi pojemnika

Pojemniki posiadają grawitacyjny system, który pozwala w jednej chwili opróżnić kontener. Koleby są specjalnie wyważane, aby osiągnąć maksymalną trwałość, oraz wygodę użytkowania. Gdyby środek ciężkości koleby znajdował się bardziej w tyle, nie otwierała by się ona samoczynnie po zwolnieniu blokady, natomiast gdyby środek ciężkości przesunąć zbytnio do przodu, koleba podczas zwolnienia blokady otwierałaby się ze zbyt dużym impetem, co powodowały by przy dłuższej eksploatacji uszkodzenia koleby jak i masztu wózka widłowego, z którym współpracuje.

 Pojemnik na wózkuPojemnik otwarty na wózku

Wajcha w która wyposażony jest kontener do wózka widłowego, zwalnia mechanizm spustowy, mechanizm ten wspierany jest poprzez układ sprężyn, tak, aby mogła go wygodnie obsługiwać jedna osoba.  

Sprężyna mechanizmu spustowegoWajcha mechanizmu spustowego

Opis działania
Podczas pracy w wózkiem widłowym po odbezpieczeniu blokady i przechyleniu masztu do przodu pojemnik samoczynnie się otwiera. Podczas przechylenia masztu w stronę wózka pojemnik za pomocą siły grawitacji zamyka się.

Wystawiamy faktury VAT.